Op 1 april hebben we de officiële start bouw van Leunen Zuid feestelijk gevierd. Onder toeziend oog van de bewoners, legden wethouder Erik van Daal van de gemeente Venray, Femke Overbeek van Wonen Limburg en Martijn Stemerdink van Blink ter gelegenheid hiervan een vloerplaat.
Leunen Zuid wordt een wijk waar verschillende woonwensen samenkomen. Voor Wonen Limburg bouwen we 23 huurwoningen: 13 sociale huurwoningen en 10 woningen in het middeldure segment, bestaande uit gezinswoningen en levensloopbestendige woningen. In opdracht van Blink realiseren we daarnaast koopwoningen en vrije bouwkavels. De wijk sluit aan op de bestaande bebouwing rond de Vullingsstraat, het Sparveld en Rondeveld en vormt een logische uitbreiding van het dorp.
De ontwikkeling van Leunen Zuid is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de gemeente Venray, Wonen Limburg, Blink en een klankbordgroep uit de omgeving. Duurzaamheid en leefkwaliteit staan daarbij centraal. Martijn Stemerdink, regiodirecteur bij Blink: “Samen met de klankbordgroep, de gemeente Venray en Wonen Limburg, ontwikkelen we in Leunen Zuid een nieuwe buurt. Vanuit Blink bouwen we op dit moment 11 energiezuinige koopwoningen. Daarnaast zijn er ook 14 bouwkavels waar kopers hun eigen duurzame droomhuis realiseren. Wij zijn trots dat wij op deze manier een bijdrage leveren aan een groene en bruisende buurt, waar gelukkig en gezond samenleven de basis is.”
Ook de gemeente ziet de waarde van deze ontwikkeling. “Met de start van de bouw in Leunen Zuid zetten we een mooie en langverwachte stap voor Leunen. Er ontstaat een gevarieerde woonwijk waar mensen in verschillende levensfasen terecht kunnen: van sociale huur tot middenhuur en koop”, vertelt wethouder Erik van Daal.
Omdat we deze woningen volgens ons woningbouwconcept ModuFair bouwen, kent de ontwikkeling en realisatie van dit project een zeer korte doorlooptijd. In januari zijn we gestart met de werkzaamheden, in september verwachten we de eerste woningen op te kunnen leveren.
De corporatie verwacht dat de 23 huurwoningen eind 2026 zover zijn dat de nieuwe bewoners er hun intrek kunnen nemen. Via Thuis in Limburg (www.thuisinlimburg.nl) worden de 13 sociale huurwoningen aangeboden. Op de website van Wonen Limburg Accent (www.wonenlimburgaccent.nl) worden de 10 middeldure huurwoningen geadverteerd. De 11 koopwoningen zijn allemaal verkocht. Van de 14 bouwkavels is er op dit moment nog 1 beschikbaar.