Dit voorjaar hebben we 45 sociale huurwoningen in Stroinkslanden-Zuid in Enschede opgeleverd aan De Woonplaats. Deze woningen hebben we gebouwd volgens ons modulaire woningbouwconcept ModuFair. Hiermee bouwen we snel, betaalbaar en circulair. Nu ook de parkachtige omgeving ingericht is, vierde de woningcorporatie een klein feestje met bewoners en omwonenden.

Bewoners aan de slag in eigen tuin

Er was een hapje, drankje en lekker ijsje voor alle nieuwe bewoners en omwonenden. Om de buurt officieel te openen werd in het parkje het kunstwerk ‘de verhalenboom’ opnieuw onthuld. In 2015 heeft kunstenaar Jack van Mildert samen met bewoners van Stroinkslanden de verhalenboom ontworpen. Deze moest even ruimte maken voor de bouw, maar heeft weer een mooie plek gekregen.

Bewoners gingen deze middag ook aan de slag met het beplanten van hun achtertuin. Daarvoor organiseerde De Woonplaats een groenmarkt. In samenwerking met groencentrum Buurse ‘t Niej’nhoes werd voorlichting gegeven over het belang van een groene tuin. Alle bewoners kregen een plantenset aangeboden met 4 vaste planten. De aanwezige tuinmannen hielpen gelijk een handje met het inplanten van het gekregen groen.

Tuinambassadeur

Bij de Woonplaatswagen konden de nieuwe huurders zich inschrijven om tuinambassadeur van De Woonplaats te worden. Eén bewoner wint een geheel aangelegde klimaatadaptieve achtertuin. Een nieuwe manier om te kijken of het al volledig aanleggen van een achtertuin werkt in het vergroenen van een buurt. En bijdraagt aan de groene doelstellingen van De Woonplaats in het kader van biodiversiteit en klimaatadaptatie.

Bekijk ook de video van deze feestelijke opening. We wensen alle bewoners voor woonplezier!

Bekijk het project